Майбутнє залежить від тебе

У багатьох з вас, хто стежить за професійним футболом в нашій країні, напевно накопичилися великі претензії до футболістів в плані самовіддачі і емоцій. Іноді дивишся, як 22 мільйонера в прямому сенсі слова ходять по полю і іноді штовхають м'яч, і бажання приходити на стадіон і за кого-то хворіти стає все менше і менше.

в минулі вихідні побувала в Сочі на фіналі чемпіонату Росії серед вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів і побачила той самий СПРАВЖНІЙ футбол, з емоціями, драйвом і головне - ВЕЛИЧЕЗНИМ БАЖАННЯМ. Іншими словами, всім тим, чого так не вистачає нашим професійним "кумирам".

(Всього 47 фото)

Сам чемпіонат проходить вже в 9-й раз (!). В цьому році, з лютого по березень, відбіркові матчі турніру пройшли в 72-х містах Росії, в них взяло участь 573 команди. Переможці чемпіонату в двох вікових групах (молодша (12-13 років) і старша (14-15 років)) традиційно отримують суперприз - поїздку в Лондон в гості до футбольного клубу "Арсенал". Погодьтеся, є за що поборотися ??

Організаторами змагань є компанія "Мегафон", Російський футбольний союз, Міністерство спорту РФ, Міністерство освіти РФ і благодійний фонд "Футбол - дітям".

1. Розминка перед черговим матчем. Всього ж протягом чотирьох днів 22 найсильніших команди з усієї Росії, а також хлопці з Латвії, Таджикистану і Південної Осетії провели по 9-12 матчів і билися за головний приз турніру - тренування під керівництвом Арсена Венгера і товариський матч з юнацькою командою академії англійського " Арсенала ".

2. За весь час проведення турніру в ньому взяло участь понад 1300 команд і 15 000 дітей з усієї Росії, Абхазії, Таджикистану, Південної Осетії. У 2014 році дебютувала команда з Латвії.

3. Останнє напуття і ...

4. ... пое-е-їхали!

5. У кожної з зустрічей емоції хлопчаків захоплюють з першої ж хвилини.

6. Хлопці готуються до цих турнірів по кілька місяців. І дійсно багато з цих пацанів приємно здивували не тільки самовіддачею, але і технікою роботи з м'ячем, а деякі з команд - і тактичної грамотністю. Видно, що у дітей є досвідчені тренери, у яких, до слова, теж свої амбіції.

7.

8.

9. Ігри проходили по 2 тайми по 15 хвилин з перервою. З огляду на, що в Сочі в ці дні було більше 25 градусів тепла, дітям було дуже непросто.

10. За тренерами цих хлопчаків поспостерігати теж було дуже цікаво. З одного боку, вони намагаються ставитися до хлопців як до справжніх футболістам, а з іншого боку - це ж діти. Причому діти, у яких немає батьків, хто б міг підтримати і заспокоїти. Тут треба бути дуже сильним психологом, щоб тримати команду і окремих її гравців в тонусі.

11. Брала участь в турнірі і команда з Спец ПУ. Офіційно це називається "спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків з девіантною поведінкою". Тобто це діти, колись які вчинили злочини, але через свій вік не потрапили в колонію. Хлопець на знімку - справжня легенда. За ним 58 доведених крадіжок велосипедів! Як нам розповіли організатори, це одне з небагатьох подібних установ в нашій країні, де за останній рік не було жодного втечі. Всі хлопці об'єдналися однією метою - навчитися грати в футбол і гідно виступити на турнірі. І нехай у хлопців не так все добре з футбольною технікою, зате зі "спортивною злістю" і впертість їм було мало рівних. Хлопці реально билися і пройшли дуже високо по турнірній таблиці. Фото: Діма Чернишов

12.

13.

14. У деяких командах нарівні з пацанами грають і дівчатка. І треба сказати, непогано так грають. У фінальному турнірі навіть була одна команда, де хлопчиків і дівчаток приблизно порівну.

15. Чергова перемога - і попереду півфінал.

16.

17. Один з інформаційних партнерів - телекомпанія НТВ + знімала турнір аж 9 камерами! В результаті повинен буде вийти повноцінний півторагодинної документальний фільм, про який ми вам обов'язково розповімо.

18. Одному з хлопчаків м'яч потрапив в обличчя, пішла кров з носа. Але пройшла буквально хвилина, і він знову в грі.

19. Один з найбільш зворушливих моментів: команда в дебюті гри пропустила 3 ​​м'ячі. Не можна сказати, що був винен воротар, але він, скажімо так, не виручив. І коли стало зрозуміло, що шансів пробитися в півфінал стає дуже мало, хлопчисько заплакав. Момент був настільки емоційним, що сльози були на очах практично у всіх, хто був поруч у кромки поля.

20.

21. В одному з півфіналів в старшій віковій групі зустрілися головні фаворити турніру - "Каховські ромашки" з Москви і "Навруз", що представляють Таджикистан. До останніх хвилин матчу гості вели 1: 0, але москвичі ціною величезних зусиль змогли спочатку відігратися, а за кілька секунд до кінця зустрічі і зовсім вирвали перемогу. Цей матч за емоціями був справжнім фіналом. Емоції били через край!

22. У ньому були і жовті картки.

23. І претензії тренерів. Загалом, все як у дорослому футболі.

24.

25. Москвичі віддали всі сили - і фізичні, і емоційні - і багато в чому це відбилося на їх фінальній грі, де вони були беззаперечними фаворитами.

26. Як би це не було складно і прикро, хлопці знайшли сили привітати один одного.

27. За хлопців з Таджикистану, звичайно, було дуже прикро, але це футбол.

28.

29. У 2011 році за підсумками всеросійського конкурсу малюнка серед дитячих будинків та шкіл-інтернатів було обрано талісман дитячого чемпіонату - Бутсёнок, автор ідеї і малюнка - Євген Куликов з Ростовської області (м Батайськ). Природно, Бутсёнку не давали проходу малюки ??

30.

31. До фінальних ігор сил практично не залишилося ні у кого.

32. У фіналі молодшої вікової категорії зустрілися "Зміна" з Новосибірська і "Спартаківець" з Бірськ. Напруженої боротьби не вийшло: сибіряки вже в першому таймі забили тричі і впевнено довели матч до перемоги - 4: 0.

33. У фіналі в старшій віковій категорії "Каховських ромашок" чекав "Спартак" з Бірськ. Тут треба відразу сказати, що дві команди під керівництвом одного тренера з невеликого міста поруч з Уфою дійшли до фіналу. Старші хлопці, виходячи на вирішальний матч, вже знали, що їхні малюки програли.

34. Початок зустрічі і тут не віщувало команді з Бірськ нічого хорошого. "Ромашки" відкрили рахунок на початку матчу. Але суперник не розгубився і за кілька хвилин в кінці першого тайму зумів забити тричі! Здавалося, що доля матчу вирішена, але москвичі знайшли в собі сили в другому таймі знову переломити хід матчу і скоротили розрив у рахунку. А видатна гра Азата Мінніахметова і Євгенія Алексєєва не залишила "Ромашка" шансів. У кінцівці вони удвох обіграли всю команду суперника і забезпечили своїй команді поїздку в Лондон. Підсумковий рахунок - 5: 2.

35.

36.

37.

38. І тут все як у дорослих - справжнє післяматчеве інтерв'ю для НТВ+.

39.

40. А далі нагородження ...

41. Уроки футбольного фрістайлу від рекордсмена світу Віктора Царьова.

42. І вручення призів.

43.

44. Ось вони - Переможці!

45. Фото на пам'ять з актрисою Серафімою Нізовской. До речі, Серафима написала в Facebook дуже хороший пост зі своїми враженнями. Якщо є хвилинка - обов'язково почитайте!