Дим вітчизни нам приємний як ніколи Спартак розгромив ЦСКА

Дербі - це матч поза часом. Немає ніякої різниці, скільки голів "Спартак" пропустив на тижні, як йдуть справи в таблиці і які трансфери відбудуться за час зимової паузи. Може, хтось розмірковував про це в роздягальні, але тільки не на полі. Як тільки суддя Миколаїв дмухнув у свисток, в головах футболістів залишилася тільки одна думка: "Треба рвати!"

Втім, багато хто вважав, що ЦСКА рвати буде обережно і не відразу. Коли у тебе в нападі Понтус Вернблум, начебто сам бог велів зіграти від оборони. Однак головний тренер Гончаренко вирішив по-іншому і, як з'ясувалося, прорахувався. Армійці почали з масованого наступу і дуже швидко нарвалися на флангову контратаку - головна зброя нинішнього "Спартака".

.@sportexpress ГОЛ! @ Fcsm_official # Дербі # НашФутбол # РФПЛ. 20-й тур. # СпартакЦСКА 1: 0 10 'Квінсі Промес @QPromes pic.twitter.com/pQuM1erL4s

- РФПЛ (@rfpl) 10 грудня 2017 р.

З ударом Адріану Акінфєєв героїчним чином впорався, а от Промес його перехитрив. Унікальна подія: голландець вперше пробив армійського капітана за чотири роки своєї російської кар'єри. Не виключено, до речі, що для Квінсі це був останній незакритий гештальт і влітку він поїде в інший чемпіонат.

Небеса в цей вечір, мабуть, вболівали за "Спартак". Гол був негайно відсвяткований приступом пухнастого снігопаду. Правда, вже через кілька хвилин сніжне торжество довелося згорнути: аж надто очевидним стало перевагу ЦСКА. До відвертої гостроти поки не доходило, але півзахисники червоно-білих зі своїми обов'язками справлятися перестали. Вихід з оборони барахлить, підбори раз у раз залишалися за суперником, належної опіки не отримував головний витівник армійців Головін.

Пам'ятаючи про те, до чого призвело подібний розвиток подій в Ліверпулі, Массімо Каррера оперативно вніс коригування. Переклав Зобнина з захисту в центр поля, відновивши тим самим "золоте" поєднання півзахисників (Зобнин - Глушаков - Фернанду), а на його місце поставив універсала Мельгарехо.

І це принесло свої плоди. Часу на прийняття рішень у армійців стало значно менше, відповідно, почастішали і огріхи. "Спартаку" тільки це і було потрібно, щоб осідлати улюбленого коника. У швидких відривах господарі ще до перерви могли забити як мінімум двічі. І забили б, якби не майстерність Акінфєєва.

А ось на 61-й хвилині не потягти б навіть Лев Яшин. Фернанду вряди-годи сподобився на відбір на чужій половині поля, віддав на Адріану, а той замість того, щоб пробити в захисника, знайшов передачею Промес. Зауважимо, що знову нагадала про себе давня футбольна істина. За хвилину до дубля Промес вигідний момент занапастив Вернблум.

.@sportexpress ГОЛ! @ Fcsm_official # Дербі # НашФутбол # РФПЛ. 20-й тур. # СпартакЦСКА 2: 0 61 'Квінсі Промес @QPromes (Дубль) pic.twitter.com/ySjgQjxHyy

На цей раз сніг не пішов. На заміну вийшов дим. Армійські фани пронесли на матч піротехніку якоюсь дивною потужності. Пара залпів, і поле "Відкриття Арені" загубилося в тумані. Не було видно ні зги, тому арбітру довелося тимчасово видалити всіх гравців. Ці хвилини Гончаренко витратив на експрес-бесіди з нападниками, а спартаківські тренери радилися між собою.

Замість них своїх мотивував легендарний прес-аташе червоно-білих Леонід Трахтенберг. І судячи з кінцівці гри, його полум'яні вигуки виявилися більш ефективними, ніж тактичний лікнеп Гончаренко. Господарі граючи витримали подобу фінального натиску у виконанні ЦСКА, а Маріо Пашаліч ще й забив, можливо, найпізніший гол в історії РФПЛ. Остаточний рахунок 3: 0 був встановлений на 98-й хвилині.

.@sportexpress ГОЛ! @ Fcsm_official # Дербі # НашФутбол # РФПЛ. 20-й тур. # СпартакЦСКА 3: 0 90 + 8 'Маріо Пашаліч pic.twitter.com/VnDY2BKZy9

Отже, на зимівлю "Спартак" йде в трійці лідерів, як і обіцяв Каррера. "Локомотив" навесні чи буде так само щасливий, як зараз, так що все найцікавіше попереду.

У новорічну ніч обов'язково піднімете тост за червоно-білих, а то засмутився Леоніда Федоровича. На прес-конференції він попросив не забувати про улюблену команду за святковим столом.